Klasztor
  Tytuł kościoła
  Rys Historyczny
  Wspólnota
  Nasza posługa
  Dane Adresowe
Liturgia
  Ogłoszenia Duszpasterskie
  Intencje Mszalne
  Msze św
  Nabożeństwa
  Spowiedź św.
  Nasz posługa
św. Antoni
  Nowenna do św. Antoniego
  Prośby do św. Antoniego
  Modlitwy do św. Antoniego
św. Anna
  Modlitwy do św. Anny
  Litania do św. Anny
  Nowenna do św. Anny
Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

PRZEKRACZAJĄC DRZWI KOŚCIOŁA
BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY ZA ZDROWIE INNYCH. PAMIETAJ O ZAKRYCIU NOSA I UST W PRZESTRZENI KOŚCIOŁA

To mówi do Was Pan: Nie bójcie się i nie lękajcie tej potęgi, bo nie wy będziecie walczyć, lecz Bóg. Ja Pan, Was wybawię. Nie bójcie się i nie trwórzcie... Będę z Wami

 

29 i 30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 - 25 październik 2020 

  1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny, w którym w szczególny sposób obejmujemy naszą modlitwą wszystkich misjonarzy oraz tych, którym głoszą Dobrą Nowinę, w szczególny sposób pamiętamy o naszych franciszkańskich misjach.
  2. Msze św. w tygodniu są już sprawowane o godz. 18.00 - umożliwia to nam dogodniejsze i pełniejsze uczestnictwo we Mszach św. wieczornych jak i Nabożeństwach Różańcowych. W tygodniu na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy na godzinę 17.30 a w niedziele na godz. 10.30. Zachęcamy w miesiącu październiku do wspólnego udziału w naszym kościele lub w innych kościołach w codziennym nabożeństwie różańcowym -  w którym przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, biorąc do rąk różaniec, prosimy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i naszych bliskich.
  3. Tradycyjnie,we wtorki, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej i nabożeństwa ku czci św. Antoniego o godzinie 18.00. Prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Antoniego możemy składać na tacę podczas wtorkowych Eucharystii. 
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego franciszkańskiego kościoła, którego początki sięgają 1408 roku, kiedy to franciszkanie przybyli do Wyszogrodu.
  5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Warto już wcześniej uświadomić sobie potrzebę odpowiedzialności za tych, którzy żyli pośród nas, których kochaliśmy i wciąż kochamy – naszych drogich zmarłych i przyjść im z pomocą. Skuteczną i potrzebną dla nich pomocą jest Msza św., Komunia św., modlitwa i zyskiwanie odpustów w ich intencji. Dołóżmy starań o zdobycie tych duchowych darów, złóżmy naszym drogim zmarłym naszą wytrwałą modlitwę. Na ławkach i stoliku pod chórem są wyłożone kartki, na których można składać wypominki. Za zmarłych poleconych w tegorocznych już wypominkach modlić się będziemy przez cały miesiąc listopad podczas specjalnego nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 10.30. jak i podczas uroczystych Mszy św. w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych zmarłych (2 listopada) oraz w święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego (29 listopada) o godz. 18.00. W niedzielę 1 listopada przypada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Poza zwykłymi wymogami należy zmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Natomiast w poniedziałek, 2 listopada – przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Tego dnia  o godz. 17.30 zapraszamy na tradycyjne nabożeństwo wypominkowe do 5 stacji tzw. Zaduszki, w których zanosić będziemy nasze błagania za wszystkich naszych drogich zmarłych, po nabożeństwie odprawiona będzie Msza Święta w intencji wynagradzającej za grzechy popełnione przez naszych drogich zmarłych poleconych już w tegorocznych wypominek.
  6. Przyjmujemy już w zakrystii intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy 2021.
  7. W soboty przed różańcem odmawiamy litanię do św. Maksymilana Kolbego - patrona naszych trudnych czasów prosząc Go aby wstawiał się do Boga za przyczyną Niepokalanej za nami i poleconymi naszym modlitwom.
  8. W tym tygodniu podczas Mszy św. modlimy się w następujących intencjach: patrz oddzielna strona

Zapewniamy Was o naszej codziennej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w Waszych intencjach. Prosimy Boga za przyczyną Najświetszej Maryi Panny, św. Antoniego i św. Anny o obronę przed wirusem innymi chorobami dla Was, Waszych Rodzin i domów oraz o łaskę wiary i nadziei na ten czas.

 

 

INFORMACJA: Przypominam, że zgodnie z dekretem Biskupa Płockiego z dnia 28 maja 2020 roku (Nr 1117/2020), w związku z trwającą pandemią COVID-19, wciąż obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla:

- osób w podeszłym wieku,
- osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach obowiązujących zasad sanitarnych.

Płock, dnia 16 października 2020 r.

Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

 

Pragniemy przypomnieć, o świętach nakzanych (2021), w których katolik powinien być na Mszy św.

01 stycznia (piątek) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
06 stycznia (środa) – Trzech Króli, czyli uroczystość Objawienia Pańskiego
04 kwietnia (niedziela) – Wielkanoc
16 maja (niedziela) – Wniebowstąpienie Pańskie
03 czerwca (czwartek) – Boże Ciało, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
15 sierpnia (sobota) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (poniedziałek) – Uroczystość Wszystkich Świętych
25 grudnia (sobota) – Uroczystość Narodzenia Pańskiego


O. MAREK

G  W  A  R  D  I  A  N   K L A S Z T O R U 

Dokumenty Kościoła
  Ojciec - świadek wiary i trzeźwości
  Lumen fidei – Encyklika papieża Franciszka
  Przemówienie Papieża Franciszka do Kardynałów
  List Episkopatu na XII Dzień papieski
  List Apostolski Porta Fidei
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Promocja