Klasztor
  Tytuł kościoła
  Rys Historyczny
  Wspólnota
  Nasza posługa
  Dane Adresowe
Liturgia
  Ogłoszenia Duszpasterskie
  Intencje Mszalne
  Msze św
  Nabożeństwa
  Spowiedź św.
  Nasz posługa
św. Antoni
  Nowenna do św. Antoniego
  Prośby do św. Antoniego
  Modlitwy do św. Antoniego
św. Anna
  Modlitwy do św. Anny
  Litania do św. Anny
  Nowenna do św. Anny
Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia » OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

III - NIEDZIELA  ADWENTU - 16 GRUDZIEŃ 2018 roku

 

 1.  Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem. Prośmy Maryję Niepokalaną, aby Ona pomogła nam przygotować się jak najlepiej na nadchodzące święta. W tym ostatnim tygodniu Adwentu zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. Roratnich, o godz. 18.00.
 2. Tradycyjnie, jak w każdy wtorek, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej
  i nabożeństwa ku czci św. Antoniego o godzinie 18.00.
  (W trakcie nabożeństwa odczytujemy nasze prośby, a na koniec oddajemy cześć relikwiom św. Antoniego). Prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Antoniego możemy składać na tacę podczas wtorkowych Eucharystii. Natomiast w czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. wieczornej za przyczyną św. Anny.
 3. W każdą sobotę zapraszamy na wspólny Różaniec przed Mszą św. wieczorną  o godz. 17.30. Zachęcamy do tej formy modlitwy zarówno w kościele jak i w domach rodzinnych. Poprzez Różaniec pragniemy zmieniać świat, wymadlać łaski dla swoich bliskich i chronić ich przed wpływem szatana.
 4. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki, na których wciąż można składać wypominki na cały rok.
  W zakrystii możemy nabyć opłatek na stół wigilijny.
 5. W Wigilię Bożego narodzenia (tj. 24 grudnia) zapraszamy wszystkich naszych PRZYJACIÓŁ i SYMPATYKÓW naszego kościoła na uroczystą PASTERKĘ o godz. 24.00, podczas której obwieścimy światu Narodzenie Jezusa Chrystusa i po złożeniu sobie życzeń i przełamaniu opłatkiem rozpoczniemy wspólne świętowanie świąt Bożego Narodzenia.
 6. Tak jak w ubiegłych latach zawracamy sie z gorąca prośbą do wszystkich naszych wiernych sympatyków uczęszczających do naszego franciszkańskiego kościoła o pomoc materialną na ogrzewanie kościoła i klasztoru w czasie tegorocznej zimy. Na stoliku pod chórem i ławkach wyłożone zostały specjalne koperty z przeznaczeniem na ofiary na ten cel. Można je potem składać na tacę lub w zakrystii, lub złożyć ofiarę bezpośrednio na konto klasztorne. Zapewniamy wszystkich ofiarodawców o naszej modlitwie.
 7. W tym tygodniu podczas Mszy św. modlimy się w następujących intencjach: patrz oddzielna strona
 8. Was wszystkich modlących się i przybywających do naszej franciszkańskiej świątyni, a zarazem wspomagających nas w codziennej egzystencji, zapewniamy o naszej modlitwie w Waszych intencjach, poprzez którą pragniemy wypraszać dla Was i Waszych bliskich błogosławieństwo Boga oraz opiekę Matki Bożej Anielskiej, św. Anny i św. Antoniego.

O. Marek Iwański

G  W  A  R  D  I  A  N

Dokumenty Kościoła
  Ojciec - świadek wiary i trzeźwości
  Lumen fidei – Encyklika papieża Franciszka
  Przemówienie Papieża Franciszka do Kardynałów
  List Episkopatu na XII Dzień papieski
  List Apostolski Porta Fidei
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Promocja