Klasztor
  Tytuł kościoła
  Rys Historyczny
  Wspólnota
  Nasza posługa
  Dane Adresowe
Liturgia
  Ogłoszenia Duszpasterskie
  Intencje Mszalne
  Msze św
  Nabożeństwa
  Spowiedź św.
  Nasz posługa
św. Antoni
  Nowenna do św. Antoniego
  Prośby do św. Antoniego
  Modlitwy do św. Antoniego
św. Anna
  Modlitwy do św. Anny
  Litania do św. Anny
  Nowenna do św. Anny
Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Jutro przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do świętego Józefa. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa.

  2. Zapraszamy w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową - o godzinie 17.30, natomiast w niedziele na Gorzkie Żale o godzinie 10.30. W nabożeństwie niedzielnym obejmujemy naszą modlitwą wszystkich naszych drogich i kochanych zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. Przypominamy, że w Wielkim Poście za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie rekolekcji wielkopostnych można uzyskać odpust zupełny.

  3. Tradycyjnie, jak w każdy wtorek, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej i nabożeństwa ku czci św. Antoniego o godzinie 18.00. W czwartki modlimy się podczas Mszy św. wieczornej za przyczyną św. Anny, natomiast w sobotę zapraszamy przed Mszą św. wieczorną na wspólny Różaniec.

  4. Przyszła niedziela, 25 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki palmowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Pragniemy przypomnieć i zaprosić Was do wzięcia udziału w Triduum Paschalnym: w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek liturgia rozpocznie sie o godz. 19.00, natomiast w Wielką Sobotę tradycyjnie spotykamy się o godz. 20.00

  5. Zapraszamy na nasze FRANCISZKAŃSKIE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNEktóre odbędą się od NIEDZIELI PALMOWEJ tj. od 25.03.2018 r. do wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach św. w niedzielę o godz. 7.30, 11.00 oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 18.00.

  6. Podobnie jak w latach ubiegłych zwracamy się z prośbą do naszych Drogich Sympatyków i Przyjaciół o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które możemy składać do puszki przy krzyżu.
    W intencji ofiarodawców będzie odprawiona Msza św. w Wielką Sobotę.

  7. W tym tygodniu podczas Mszy św. modlimy się w następujących intencjach: patrz oddzielna strona

  8. Was wszystkich modlących się i przybywających do naszej franciszkańskiej świątyni, a zarazem wspomagających nas w codziennej egzystencji, a w szczególny sposób udzielający nam wsparcia finansowego na ogrzewanie kościoła i klasztoru (ofiary na ten cel można składać w zakrystii lub na konto bankowe naszego klasztoru), zapewniamy o naszej modlitwie w Waszych intencjach, poprzez którą pragniemy wypraszać dla Was i Waszych bliskich błogosławieństwo Boga oraz opiekę Matki Bożej Anielskiej, św. Anny i św. Antoniego.


   O. Marek Iwański 
  G   w  a  r  d  i  a  n 


 
Dokumenty Kościoła
  Ojciec - świadek wiary i trzeźwości
  Lumen fidei – Encyklika papieża Franciszka
  Przemówienie Papieża Franciszka do Kardynałów
  List Episkopatu na XII Dzień papieski
  List Apostolski Porta Fidei
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Promocja