Klasztor
  Tytuł kościoła
  Rys Historyczny
  Wspólnota
  Nasza posługa
  Dane Adresowe
Liturgia
  Ogłoszenia Duszpasterskie
  Intencje Mszalne
  Msze św
  Nabożeństwa
  Spowiedź św.
  Nasz posługa
św. Antoni
  Nowenna do św. Antoniego
  Prośby do św. Antoniego
  Modlitwy do św. Antoniego
św. Anna
  Modlitwy do św. Anny
  Litania do św. Anny
  Nowenna do św. Anny
Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA - 14.04.2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA - 14.04.2019

         Zmartwychwstanie Pańskie AD. 2019

„ Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.” (Z Ewangelii według św. Jana)

 

                                          

   Pokój i Dobro !

Niech Zmartwychwstały Pan będzie dla Ciebie źródłem miłości i poświęcenia. Niech obdarza Cię swoim błogosławieństwem, abyś tak, jak św. Franciszek, niosąc swój krzyż, umiała w Dawcy Życia nieustannie dostrzegać nadzieję i radość. Niech Kruszący pęta śmierci i Opuszczający grób przypomina Tobie, że płynąca od Niego moc jest w stanie zwyciężyć wszystkie niepokoje, pokonać wszelkie trudności i przemienić każde ludzkie serce.

        Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania  Pańskiego życzyą

o. Marek Iwański  wraz ze Współbraćmi O. Stanisławem i O. Janem

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 21 kwiecień 2019 roku

 1. Jutro drugi świąteczny dzień Oktawy Wielkanocnej. Porządek Mszy św. jak w każdą niedziele – zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30 i 11.00.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz przyczynili się do przygotowania wystroju w kościele i zaangażowali się w tegoroczną liturgię.
 3. Zapraszamy na DRUGI WTOREK NOWENNY PRZED UROCZYSTOŚCIĄ, ŚW. ANTONIEGO Z PADWY, w skład, której wchodzi Msza św. o godz. 19.00 z kazaniem oraz specjalne nabożeństwo nowennowe, podczas którego odczytujemy przyniesione przez nas prośby i oddajemy cześć Jego relikwiom. (Prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Antoniego możemy składać na tacę podczas wtorkowych Eucharystii). Tegoroczną Nowennę prowadzi dla nas O. Stanisław Deleżuch. Tradycyjnie w czwartki zapraszamy na Mszę św. wieczorną z okolicznościowym nabożeństwem ku czci św. Anny.
 4. Przyszła niedziela jest szczególnym dniem poświęconym Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA- NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 28 kwiecień 2019 roku


 1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
 2. Zgodnie z normami kalendarza liturgicznego uwzględniającego Oktawę Wielkanocną - w tym roku - Uroczystość św. Wojciecha - biskupa  i męczennika głównego Patrona Polski została przeniesiona z 23 kwietnia na poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego, czyli na dzień jutrzejszy  tj. w 29 kwietnia.
 3. Zapraszamy na TRZECI WTOREK NOWENNY PRZED UROCZYSTOŚCIĄ, ŚW. ANTONIEGO Z PADWY, w skład, której wchodzi Msza św. o godz. 19.00 z kazaniem oraz specjalne nabożeństwo nowennowe, podczas którego odczytujemy przyniesione przez nas prośby i oddajemy cześć Jego relikwiom. (Prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Antoniego możemy składać na tacę podczas wtorkowych Eucharystii). W czwartki zapraszamy na Mszę św. wieczorną z okolicznościowym nabożeństwem ku czci św. Anny.
 4. Od środy wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez nas Polaków – nabożeństwie majowym. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwa majowe będą odprawiane w tygodniu o godz. 18.30 przed Mszą św. wieczorną, natomiast w niedzielę i uroczystości nakazane o godz. 10.30. W nabożeństwie niedzielnym będziemy obejmować naszą modlitwą wszystkich naszych drogich i kochanych zmarłych poleconych w wypominkach. Zadbajmy też o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 5. Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z problemami rodzinnymi, sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Św. Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Podczas Mszy św. wieczornej tego dnia będziemy pamiętać o naszych rodzinach aby nie zabrakło w nich miłości i chleba.
 6. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę naszej miłości do Maryi.
 7. W tym tygodniu przypada I – Czwartek, I – Piątek i I – Sobota miesiąca. W sobotę - tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 która zostanie odprawiona w intencji wynagradzającej za popełnione grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi (możemy do tej intencji dołączać własne intencje wynagradzające za grzechy osobiste lub swoich bliskich). Po Mszy św. bierzemy udział we WSPÓLNEJ MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ NA WZÓR FATIMSKI. Do takiej modlitwy w I - Soboty miesiąca zaprasza nas sama Maryja. Niech ta nasza wspólna modlitwa przeżywane na kolanach, z różańcem w ręku i sercem oddanym Matce Bożej - zmienia świat, naszą okolicę i przybliża czas Triumfu Jej Niepokalanego Serca w naszym otoczeniu.
 8. Was wszystkich modlących się i przybywających do naszej franciszkańskiej świątyni, a zarazem wspomagających nas w codziennej egzystencji, udzielając nam wsparcia finansowego, zapewniamy o naszej modlitwie w Waszych intencjach, poprzez którą pragniemy wypraszać dla Was i Waszych bliskich błogosławieństwo Boga oraz opiekę Matki Bożej Anielskiej, św. Anny i św. Antoniego.

 

O. Marek Iwański

G  W  A  R  D  I  A  N

Dokumenty Kościoła
  Ojciec - świadek wiary i trzeźwości
  Lumen fidei – Encyklika papieża Franciszka
  Przemówienie Papieża Franciszka do Kardynałów
  List Episkopatu na XII Dzień papieski
  List Apostolski Porta Fidei
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Promocja