Klasztor
  Tytuł kościoła
  Rys Historyczny
  Wspólnota
  Nasza posługa
  Dane Adresowe
Liturgia
  Ogłoszenia Duszpasterskie
  Intencje Mszalne
  Msze św
  Nabożeństwa
  Spowiedź św.
  Nasz posługa
św. Antoni
  Nowenna do św. Antoniego
  Prośby do św. Antoniego
  Modlitwy do św. Antoniego
św. Anna
  Modlitwy do św. Anny
  Litania do św. Anny
  Nowenna do św. Anny
Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 - NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 październik 2019 rok

Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół, dajmy się poprowadzić Maryi. Wróćmy do podstaw, do korzeni - do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. 

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w  tygodniu o godzinę 17.30 a w niedziele o godz. 10.30. Zachęcamy w miesiącu październiku do wspólnego udziału w naszym kościele w codziennym nabożeństwie różańcowym -  w którym przez wstawiennictwo Maryi, biorąc do rąk różaniec, prosimy Jej Syna o opiekę dla naszej Ojczyzny, nas samych i naszych bliskich.
  2. Tradycyjnie, jak w każdy wtorek, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej i nabożeństwa ku czci św. Antoniego o godzinie 18.00. Prośby i podziękowania za  wstawiennictwem św. Antoniego możemy składać na tacę podczas wtorkowych Eucharystii. Tego dnia  w liturgii Kościoła wspominamy - św. Jan Paweł II (1920-2005), papieża, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat, świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Matce. Natomiast w czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. wieczornej i okolicznościowego nabożeństwem ku czci św. Anny w intencjach: naszych rodzin, dziadków, rodziców i dzieci.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego franciszkańskiego kościoła, którego początki sięgają 1408 roku, kiedy to franciszkanie przybyli do Wyszogrodu.
  4. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Warto już wcześniej uświadomić sobie potrzebę odpowiedzialności za tych, którzy żyli pośród nas, których kochaliśmy i wciąż kochamy – naszych drogich zmarłych i przyjść im z pomocą. Skuteczną i potrzebną dla nich pomocą jest Msza św., Komunia św., modlitwa i zyskiwanie odpustów w ich intencji. Dołóżmy starań o zdobycie tych duchowych darów, złóżmy naszym drogim zmarłym naszą wytrwałą modlitwę. Na ławkach i stoliku pod chórem są wyłożone kartki, na których można składać wypominki. Za zmarłych poleconych w tegorocznych już wypominkach roku 2019 modlić się będziemy przez cały miesiąc listopad podczas specjalnego nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 10.30. jak i podczas uroczystych Mszy św. w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych zmarłych (2 listopada) oraz w święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego (29 listopada) o godz. 18.00.
  5. Przyjmujemy już w zakrystii intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy 2019.
  6. W tym tygodniu podczas Mszy św. modlimy się w następujących intencjach: patrz oddzielna strona
  7. Was wszystkich modlących się i przybywających do naszej franciszkańskiej świątyni, a zarazem wspomagających nas w codziennej egzystencji, udzielając nam wsparcia finansowego, zapewniamy o naszej modlitwie w Waszych intencjach, poprzez którą pragniemy wypraszać dla Was i Waszych bliskich błogosławieństwo Boga oraz opiekę Matki Bożej Anielskiej, św. Anny i św. Antoniego.

 

O. Marek Iwański

G  W  A  R  D  I  A  N


Dokumenty Kościoła
  Ojciec - świadek wiary i trzeźwości
  Lumen fidei – Encyklika papieża Franciszka
  Przemówienie Papieża Franciszka do Kardynałów
  List Episkopatu na XII Dzień papieski
  List Apostolski Porta Fidei
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Promocja