Klasztor
  Tytuł kościoła
  Rys Historyczny
  Wspólnota
  Nasza posługa
  Dane Adresowe
Liturgia
  Ogłoszenia Duszpasterskie
  Intencje Mszalne
  Msze św
  Nabożeństwa
  Spowiedź św.
  Nasz posługa
św. Antoni
  Nowenna do św. Antoniego
  Prośby do św. Antoniego
  Modlitwy do św. Antoniego
św. Anna
  Modlitwy do św. Anny
  Litania do św. Anny
  Nowenna do św. Anny
Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

OJCZE OKAŻ SWOJE MIŁOSIERDZIE. PROSIMY O USTANIE DZIAŁAŃ WOJENNYCH NA UKRAINIE. O NAWRÓCENIE ROSJI. CHROŃ NASZĄ OJCZYZNĘ. SPRAW, ABY TEN CZAS PRÓBY PRZYBLIŻYŁ NAS, JESZCZE BARDZIEJ DO CIEBIE I TWOJEJ MIŁOŚCI

To mówi do Was Pan: Nie bójcie się i nie lękajcie tej potęgi, bo nie wy będziecie walczyć, lecz Bóg.
Ja Pan, Was wybawię. Nie bójcie się i nie trwórzcie... Będę z Wami


NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 28 maja 2023 r.

 

 1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w Kościele.

 2. Zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwa majowe, na godz. 18.30, natomiast już w czwartek rozpoczniemy czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe w tygodniu będą połączone z Mszą św. wieczorną, podczas której w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze osobiste grzechy i całego świata odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa po modlitwie po komunii. Natomiast w niedzielę i uroczystości nakazane, zapraszamy na godz. 10.30. W nabożeństwie niedzielnym przed Najświętszym Sakramentem będziemy obejmować naszą modlitwą wszystkich naszych drogich i kochanych zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. 

 3. Zapraszamy na 8 WTOREK NOWENNY PRZED UROCZYSTOŚCIĄ, ŚW. ANTONIEGO Z PADWY, w skład, której wchodzi Msza św. o godz. 19.00 z kazaniem oraz specjalne nabożeństwo nowennowe, podczas którego odczytujemy przyniesione przez nas prośby i oddajemy cześć relikwiom Świętego.
 4. W tym tygodniu przypada I – Czwartek, I – Piątek i I – Sobota miesiąca - w te trzy dni zapraszamy na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30

  - w czwartek
  - W święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana w szczególny sposób będziemy modlić się wraz z całym Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu;
  - w piątek – podczas Adoracji odśpiewamy wspólnie litanię do Serca Pana Jezusa i Akt Wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; 
  - w sobotę - zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione  przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi - które rozpocznie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 w ciszy. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w wyżej wymienionej intencji (możemy do tej intencji dołączać własne intencje wynagradzające za grzechy swoje lub swoich bliskich; żywych lub zmarłych), po której, weźmiemy udział we WSPÓLNEJ MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ.

 5. W tym tygodniu podczas Mszy św. modlimy się w następujących intencjach: patrz oddzielna ZAKŁADKA

 6. Was wszystkich modlących się i przybywających do naszej franciszkańskiej świątyni, a zarazem wspomagających nas w codziennej egzystencji, zapewniamy o naszej modlitwie, poprzez którą pragniemy wypraszać dla Was i Waszych bliskich błogosławieństwo Boga oraz opiekę Matki Bożej Anielskiej, św. Anny i św. Antoniego.

O. MAREK

G  W  A  R  D  I  A  N   K L A S Z T O R U Przypominamy o świętach nakzanych (2023 roku), w których katolik powinien być na Mszy św.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia)
Trzech Króli, czyli Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia)
Wielkanoc (9 kwietnia)
Wniebowstąpienie Pańskie (21 maja)
Boże Ciało, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (8 czerwca)
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia)
Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada)
Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 grudnia)Dokumenty Kościoła
  Ojciec - świadek wiary i trzeźwości
  Lumen fidei – Encyklika papieża Franciszka
  Przemówienie Papieża Franciszka do Kardynałów
  List Episkopatu na XII Dzień papieski
  List Apostolski Porta Fidei
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Promocja