Klasztor
  Tytuł kościoła
  Rys Historyczny
  Wspólnota
  Nasza posługa
  Dane Adresowe
Liturgia
  Ogłoszenia Duszpasterskie
  Intencje Mszalne
  Msze św
  Nabożeństwa
  Spowiedź św.
  Nasz posługa
św. Antoni
  Nowenna do św. Antoniego
  Prośby do św. Antoniego
  Modlitwy do św. Antoniego
św. Anna
  Modlitwy do św. Anny
  Litania do św. Anny
  Nowenna do św. Anny
Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

PRZEKRACZAJĄC DRZWI KOŚCIOŁA
BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY ZA ZDROWIE INNYCH. PAMIETAJ O ZAKRYCIU NOSA I UST W PRZESTRZENI KOŚCIOŁA

To mówi do Was Pan: Nie bójcie się i nie lękajcie tej potęgi, bo nie wy będziecie walczyć, lecz Bóg. Ja Pan, Was wybawię. Nie bójcie się i nie trwórzcie... Będę z Wami

 

I NIEDZIELA ADWENTU
29 listopad 2020

 1. Dziś - pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Łacińskie „adventus” dla nas chrześcijan oznacza przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, jak również Jego powtórne przyjście. Adwent jest zatem czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi - stąd Msze św. w tym tygodniu o godz. 18.00, naszym kościele będą  MSZAMI ŚW. RORATNIMI - naszym wychodzeniem na drogę, aby przywitać Tego, który przychodzi przez Maryję.

  O godz. 17.00 rozpoczyniemy - NOWENNĘ PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NIEPOKALANEGO POCZECIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, natomiast w tygodniu zapraszamy na Mszę św o godz. 18.00 a po niej na nabożeństwo Nowennowe - Pomiomo obaw i leków poświęćmy swój czas i trud, zaprośmy innych do tego naszego wspólnego wołania do Boga przez naszą Matkę Niepokalaną Maryję o obronę i ochronę dla nas i naszych bliskich w tym jakże trudnym dla nas wszsytkich czasie. Bo kiedy gromy uderzają w Twoją Rodzinę, Twoich bliskich, Twój dom i w Twoją wiarę... pozostaje tylko oddać się i dać się poprowadzić Maryi... Niech tegoroczna Nowenna dla mieszkańców naszego Miasta oraz tych, którzy mieszkają po prawej i lewej stronie Wisły - stanie się modlitewnym Jerychem w pokonaaniu Zła. Zachęcamy do pisania swoich intencji, które będziemy mogli składać każdego dnia na tacę podczas nowennowych Eucharystii, aby później wspólnie je omadlać i prosić Niepokalaną o wstawiennictwo u Boga.

 2. Ze względu na obostrzenia związane z walką z pandemią koronawirusa, wprowadziliśmy w niedziele (do 06 grudnia włącznie) dodatkowe Mszę św.: o godz. 15.00 i 17.00 - która jest Mszą św. Nowennową.

 3. Tradycyjnie, jak w każdy wtorek, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej
  i nabożeństwa ku czci św. Antoniego o godzinie 18.00.
  (W trakcie nabożeństwa odczytujemy nasze prośby, a na koniec oddajemy cześć relikwiom św. Antoniego). Natomiast w czwartki po Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną św. Anny.

 4. W tym tygodniu przypada: I – Czwartek, I – Piątek i I - Sobota miesiąca. Z racji tych dni odnowy wewnętrznej - zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. Z racji na nabożeństwo wynagradzającego za grzechy popełnione  przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, które praktykujemy w naszym kościele w I - Soboty miesiąca po Mszy św. godz. 18.00 tradycyjnie weźmiemy udział we WSPÓLNEJ MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ NA WZÓR FATIMSKI włączonej w tegoroczną Nowennę.

 5. Wyrażamy Wam, wdzięczność, że zechcieliście powierzyć naszej duchowej opiece swoich bliskich zmarłych w tegorocznych Wypominkach. Zapewniamy Was o naszej modlitwie liturgicznej i zakonnej w ich intencjach oraz podczas specjalnych nabożeństw wypominkowych, które odprawiane są każdą niedzielę o godz. 10.30. Na stoliku pod chórem wciąż są wyłożone kartki, na których można składać wypominki.

 6. W tym tygodniu podczas Mszy św. modlimy się w następujących intencjach: patrz oddzielna strona

  Zapewniamy Was o naszej codziennej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, za Was i Waszych bliskich. Prosimy Boga za przyczyną Najświetszej Maryi Panny, św. Antoniego i św. Anny o obronę przed wirusem i innymi chorobami dla Was, Waszych Rodzin i domów oraz o łaskę wiary i nadziei na ten czas. Niech Chrystus Pan Was strzeże i obdarzy pokojem.

 

INFORMACJA: Przypominam, że zgodnie z dekretem Biskupa Płockiego z dnia 28 maja 2020 roku (Nr 1117/2020), w związku z trwającą pandemią COVID-19, wciąż obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla:

- osób w podeszłym wieku,
- osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach obowiązujących zasad sanitarnych.

Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

Płock, dnia 16 października 2020 r.

 

Pragniemy przypomnieć, o świętach nakzanych (2021), w których katolik powinien być na Mszy św.

01 stycznia (piątek) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
06 stycznia (środa) – Trzech Króli, czyli uroczystość Objawienia Pańskiego
04 kwietnia (niedziela) – Wielkanoc
16 maja (niedziela) – Wniebowstąpienie Pańskie
03 czerwca (czwartek) – Boże Ciało, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
15 sierpnia (sobota) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (poniedziałek) – Uroczystość Wszystkich Świętych
25 grudnia (sobota) – Uroczystość Narodzenia Pańskiego


O. MAREK

G  W  A  R  D  I  A  N   K L A S Z T O R U 

Dokumenty Kościoła
  Ojciec - świadek wiary i trzeźwości
  Lumen fidei – Encyklika papieża Franciszka
  Przemówienie Papieża Franciszka do Kardynałów
  List Episkopatu na XII Dzień papieski
  List Apostolski Porta Fidei
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Promocja