Klasztor
  Tytuł kościoła
  Rys Historyczny
  Wspólnota
  Nasza posługa
  Dane Adresowe
Liturgia
  Ogłoszenia Duszpasterskie
  Intencje Mszalne
  Msze św
  Nabożeństwa
  Spowiedź św.
  Nasz posługa
św. Antoni
  Nowenna do św. Antoniego
  Prośby do św. Antoniego
  Modlitwy do św. Antoniego
św. Anna
  Modlitwy do św. Anny
  Litania do św. Anny
  Nowenna do św. Anny
Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

PRZEKRACZAJĄC DRZWI KOŚCIOŁA
BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY ZA ZDROWIE INNYCH. PAMIETAJ O ZAKRYCIU NOSA I UST W PRZESTRZENI KOŚCIOŁA

To mówi do Was Pan: Nie bójcie się i nie lękajcie tej potęgi, bo nie wy będziecie walczyć, lecz Bóg. Ja Pan, Was wybawię. Nie bójcie się i nie trwórzcie... Będę z Wami

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 
22 listopad 2020

 1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla kończy rok liturgiczny, jest to zarazem dzień poświęcony wdzięczności i wsparciu dla klasztorów kontemplacyjnych, które noszą na swoich barkach ciężar modlitwy za cały Kościół. Pamiętajmy, zatem o modlących również i za nas tutaj w Wyszogrodzie Siostrach Klaryskach z Miedniewic i Sitańca. Możemy Je wesprzeć swoimi ofiarami przy wyjściu z kościoła. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy ADWENT – czas, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia.

 2. Ze względu na obostrzenia związane z walką z pandemią koronawirusa, wprowadziliśmy na ten czas w niedziele dodatkową Mszę św. o godz. 15.00 i na czas Nowenny o godz. 17.00 (29 listopad i 06 grudnia) - aby umożliwić wszsytkim udział w niedzielnych Eucharystiach. W tym trudnym dla nas czasie błagajmy Boga o miłosierdzie dla naszej Ojczyzny i całego świata... Jak najczęściej przyjmujmy Komunię św. w intencji wynagradzającej oraz próbujmy podejmować trud postu (o chlebie i wodzie).

 3. Tradycyjnie, jak w każdy wtorek, zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej
  i nabożeństwa ku czci św. Antoniego o godzinie 18.00.
  (W trakcie nabożeństwa odczytujemy nasze prośby, a na koniec oddajemy cześć relikwiom św. Antoniego). Natomiast w czwartki po Mszy św. wieczornej modlimy się za przyczyną św. Anny.

 4. Wyrażamy Wam, wdzięczność, że zechcieliście powierzyć naszej duchowej opiece swoich bliskich zmarłych w tegorocznych Wypominkach. Zapewniamy Was o naszej modlitwie liturgicznej i zakonnej w ich intencjach oraz podczas specjalnych nabożeństw wypominkowych, które odprawiane są przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 17.30 natomiast w niedziele o godz. 10.30. W sobotę (28 listopada) o godz. 18.00 - będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. Na stoliku pod chórem wciąż są wyłożone kartki, na których można składać wypominki.

 5. W przyszłą niedzielę I - Niedzielę Adwentu dodatkową Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczyniemy NOWENNĘ PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NIEPOKALANEGO POCZECIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY - którą prowadzi O. Marek Iwański - gwardian klasztoru. Pomiomo obaw i leków zarezerwujmy sobie czas, zaprośmy innych do tego naszego wspólnego wołania do Boga przez naszą Matkę Niepokalaną Maryję o obronę i ochronę dla nas i naszych bliskich. Bo kiedy gromy uderzają w Twoją Rodzinę, Twoich bliskich, w Twój dom i w Twoją wiarę... pozostaje tylko oddać się i dać się poprowadzić Maryi... Niech tegoroczna Nowenna dla mieszkańców naszego Miasta oraz tych, którzy mieszkają po prawej i lewej stronie Wisły - stanie się modlitewnym Jerychem w pokonaaniu Zła.
  W tygodniu zapraszamy na Msze św. Roratnie o godz. 18.00 połączone z okolicznościowymi nabożeństwami nowennowymi, natomiast w niedzielę spotykamy się na dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00 po której odmówimy modlitwy nowennowe. Zachęcamy do pisania swoich intencji, które będziemy mogli składać każdego dnia na tacę podczas nowennowych Eucharystii, aby później wspólnie je omadlać i prosić Niepokalaną o wstawiennictwo u Boga.

 6. W tym tygodniu podczas Mszy św. modlimy się w następujących intencjach: patrz oddzielna stron

Zapewniamy Was o naszej codziennej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, za Was i Waszych bliskich. Prosimy Boga za przyczyną Najświetszej Maryi Panny, św. Antoniego i św. Anny o obronę przed wirusem i innymi chorobami dla Was, Waszych Rodzin i domów oraz o łaskę wiary i nadziei na ten czas. Niech Chrystus Pan Was strzeże i obdarzy pokojem.

 

INFORMACJA: Przypominam, że zgodnie z dekretem Biskupa Płockiego z dnia 28 maja 2020 roku (Nr 1117/2020), w związku z trwającą pandemią COVID-19, wciąż obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane dla:

- osób w podeszłym wieku,
- osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
- osób, które czują obawę przed zarażeniem.

Przypominam równocześnie o konieczności zachowania w kościołach obowiązujących zasad sanitarnych.

Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

Płock, dnia 16 października 2020 r.

 

Pragniemy przypomnieć, o świętach nakzanych (2021), w których katolik powinien być na Mszy św.

01 stycznia (piątek) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
06 stycznia (środa) – Trzech Króli, czyli uroczystość Objawienia Pańskiego
04 kwietnia (niedziela) – Wielkanoc
16 maja (niedziela) – Wniebowstąpienie Pańskie
03 czerwca (czwartek) – Boże Ciało, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
15 sierpnia (sobota) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (poniedziałek) – Uroczystość Wszystkich Świętych
25 grudnia (sobota) – Uroczystość Narodzenia Pańskiego


O. MAREK

G  W  A  R  D  I  A  N   K L A S Z T O R U 

Dokumenty Kościoła
  Ojciec - świadek wiary i trzeźwości
  Lumen fidei – Encyklika papieża Franciszka
  Przemówienie Papieża Franciszka do Kardynałów
  List Episkopatu na XII Dzień papieski
  List Apostolski Porta Fidei
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Promocja