Klasztor
  Tytuł kościoła
  Rys Historyczny
  Wspólnota
  Nasza posługa
  Dane Adresowe
Liturgia
  Ogłoszenia Duszpasterskie
  Intencje Mszalne
  Msze św
  Nabożeństwa
  Spowiedź św.
  Nasz posługa
św. Antoni
  Nowenna do św. Antoniego
  Prośby do św. Antoniego
  Modlitwy do św. Antoniego
św. Anna
  Modlitwy do św. Anny
  Litania do św. Anny
  Nowenna do św. Anny
Nawigacja
Artykuły » Ogłoszenia » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


31. NIEDZIELA ZWYKŁA - 05 listopad 2017 roku


   1.  Listopad – to miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Warto uświadomić sobie potrzebę odpowiedzialności za tych, którzy żyli pośród nas, których kochaliśmy i wciąż kochamy – naszych drogich zmarłych. Wyrażamy Wam, wdzięczność, że zechcieliście powierzyć naszej duchowej opiece swoich bliskich zmarłych. Zapewniamy Was o naszej modlitwie liturgicznej i zakonnej w ich intencjach podczas specjalnego nabożeństwa wypominkowego które odprawiane jest przez cały miesiąc listopad w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 10.30 w naszym franciszkańskim kościele. Przypominamy o uroczystej Mszy św. w święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego (29 listopada) o godz. 18.00 – która będzie sprawowana w intencjach wszystkich zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki, na których wciąż można składać wypominki.

  2. Do środy (włącznie), czyli do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.

  3.  Tradycyjnie jak w każdy wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy świętej i nabożeństwa ku czci św. Antoniego o godzinie 18.00. (W trakcie nabożeństwa odczytujemy nasze prośby a na koniec oddajemy cześć relikwiom św. Antoniego). Prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Antoniego możemy składać na tacę podczas wtorkowych Eucharystii. Natomiast w czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. wieczornej i okolicznościowego nabożeństwem ku czci św. Anny.

  4. W czwartek, 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół. Natomiast w  sobotę, 11 listopada – przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony – trudnego wykuwania niepodległości Polski, i dzisiaj chcemy pamiętać o Jej odrodzeniu poprzez naszą modlitwę, uczciwą i sumienną pracę oraz należyte wypełnianie obowiązków względem naszej Ojczyzny. W tym dniu Msze św. w naszym kościele sprawowane są jak w dzień powszedni.

  5. Przyjmujemy już w zakrystii intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy 2018.

  6.  W tym tygodniu podczas Mszy św. modlimy się w następujących intencjach: patrz oddzielna strona

  7. Dziękujemy Wam, naszym Drogim Przyjaciołom, za wszelką okazywaną nam pomoc i życzliwość, za  składane ofiary na rzecz naszego Klasztoru i utrzymanie kościoła. Zapewniamy Was o naszej codziennej modlitwie w Waszych intencjach. Życzymy na kolejne dni nowego tygodnia – opieki Matki Bożej Anielskiej, św. Anny i św. Antoniego. O. Marek Iwański 
  G   w  a  r  d  i  a  n


 


 
Dokumenty Kościoła
  Ojciec - świadek wiary i trzeźwości
  Lumen fidei – Encyklika papieża Franciszka
  Przemówienie Papieża Franciszka do Kardynałów
  List Episkopatu na XII Dzień papieski
  List Apostolski Porta Fidei
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Promocja